Több tucat rendőr is meghalt egy véres rajtaütésben
Egyiptomban a szélsőségesek ellen hajtottak végre katonai, rendőrségi akciót.
Egyiptomban a szélsőségesek ellen hajtottak végre katonai, rendőrségi akciót.
A tüntetők elleni erőszakot vizsgáló bizottság a nyomozati anyagot továbbította a vádhatóságnak.
Az arab országokban kialakult forradalmi láncreakciót sokak szerint egyetlen ember, egy 26 éves tunéziai utcai árus indította el, aki mára hőssé vált. Bár tettének hatása tagadhatatlan, legendájában, ahogy az a legendákkal lenni szokott, akadnak homályos részletek.
Több észak-afrikai és közel-keleti országban is fellángoltak a kormányellenes zavargások, a Líbiában, Jemenben és Bahreinben zajló demonstrációk eddig több száz halálos áldozatot követeltek. Líbiában a legsúlyosabb a helyzet, ahol Kadhafi zsoldosai az utcára vonuló fegyvertelen embereket lőtték, káosz és vérengzés lett úrrá az országon. Az ezredest és családtagjait szankciókkal sújtotta az ENSZ Biztonsági Tanácsa, amely fegyverembargó elrendelése mellett a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elé terjesztette a líbiai vérengzések kivizsgálását.
Durván molesztálták pénteken a kairói Tahrir téren a Hoszni Mubarak egyiptomi elnök lemondását ünneplő tömeg tagjai a Spektrum TV riporternőjét, Cseke Esztert, aki kollégájával, S. Takács Andrással forgatott volna az egyiptomi fővárosban. A támadást mindkét riporter épségben megúszta, az átélt eseményekről blogjukon számoltak be.
Juszef al-Karadavi sejk, a muzulmán ulémák (hittudósok) világszövetségének elnöke a Tahrír téren elmondott, a tévében is közvetített prédikációjában felszólította az egyiptomi hadsereget, hogy "szabadítsa meg" az országot a Mubarak által alakított kormánytól.
Az Egyiptomban üzleti vállalkozásokat is működtető hadsereg a kormány irányításának átvétele után egyes szakértők szerint a saját gazdasági privilégiumainak védelmében a gazdasági átalakulások meggátolására tesz lépéseket.
A Hoszni Mubarak elnök távozásával végződő 18 napos felkelés epicentrumának számító téren ünnepi hangulat uralkodott, és a megjelentek úgy nyilatkoztak, hogy ezentúl minden pénteken összegyűlnek Mubarak múlt pénteki távozásának megünneplésére.
Rajta kívül még két másik volt miniszter kezén is kattant a bilincs.
A felbecsülhetetlen értékű műalkotásra egy szemetesláda közelében bukkant a fiú, aki hazavitte magával a szobrot.
Az egyiptomi régészeti hatóság mindenható főnöke, Zahi Havasz is bukásra áll, miután a Mubarak-rendszer az összeomlás szélére került Egyiptomban. Miközben az utcákon tüntetők kikövetelték az államelnök lemondását, addig a főrégész sem érezheti már biztonságosnak a pozícióját.
Két hónapon belül népszavazásra bocsátják az egyiptomi alkotmány módosításának tervezetét - közölte szerdán a változtatások kidolgozásával megbízott jogászbizottság egyik tagja.
Ami Egyiptomban történt, az nem forradalom, hanem katonai puccs volt: Hoszni Mubarak elnöknek azért kellett mennie, mert érdekei ütköztek a rezsim bástyájának tartott hadsereg vezetőivel. A tüntetők csak a háttérfüggöny szerepét alakították egy drámában – állítja elemzésében a Stratfor.
Amerikai kórházban ápolják Lara Logant, a CBS amerikai tévétársaság riporterét, miután "brutális" szexuális támadás áldozata lett Kairóban - jelentette kedden a CBS híradója.
Robert Zoellick szerint az emelkedő árak súlyosbító tényezői, de nem elsődleges okai voltak az egyiptomi és tunéziai vezetők megdöntéséhez vezető megmozdulásoknak.
A bukott egyiptomi elnök állítólag elutasította, hogy kezelésre külföldre utazzon.
Több mítosz, hiedelem vagy tévhit is kering az egyiptomi válsággal kapcsolatban a Facebook szerepétől kezdve az arab országokban várható dominóeffektusig. Ezeket vette most számba az amerikai Foreign Policy című lap.
Az egyiptomi hatóságok több európai országtól kérték, hogy fagyasszák be a Mubarak-rezsim néhány vezetőjének vagyonát, de a kérés nem vonatkozik magára a hatalomból távozott államfőre, Hoszni Mubarakra.
Egyiptomi szénhidrogén-kitermelése felfüggesztésénél nagyobb gondot okozhatna a Molnak az arab válság tovaterjedése Szíriára és Irakra, ám ottani tevékenységeinek feladása sem rengetné meg a céget.
A magyar elnökség minden segítséget megad Olaszországnak az észak-afrikai menekülthullám következtében előállt rendkívüli helyzet kezeléséhez, erről 2011. február 14-én közleményt adott ki a magyar Belügyminisztérium.